BatorkesziaLap

Játékos délután – nyitott nap a Rét utcai óvodában

 

Hej, óvoda,óvoda,

de fényes az ablaka, de tágas az ajtaja,

de szép tiszta minden terme,

zsibong a sok gyerek benne;

olyan, mint egy kacsalábon forgó, ékes palota.

A beiratkozási program keretén belül 2013. február 27-én nyitott napot tartottunk a Rét utcai óvodában.

Délután háromra vártuk községünk gyermekeit, akik az óvodáskor küszöbéhez értek. Nagy örömünkre sok kisgyermek jött el hozzánk szüleivel, nagyszüleivel. A csemeték nagy lelkesedéssel vették birtokukba a játéktermet, ismerkedtek mindennel, minden játékot kipróbáltak. Lehetőségük volt, hogy anyukájukkal készítsenek papírból állatfigurát, amit azután hazavittek emlékbe. Játék közben kötetlen beszélgetés folyt az anyukák és óvó nénik között, ismerkedtek egymással és a gyerekekkel. Az óvoda igazgatónője röviden ismertette a szülőkkel az óvodai programunkat, óvodánk sajátosságait, hagyományait és válaszolt a szülők kérdéseire. Végezetül egy kis frissítővel kedveskedtünk vendégeinknek. Búcsúzóul mindenki kapott ajándékot - egy kulcstartót az óvoda logójával. Néhány kisgyermek csak nehezen hagyta el az óvodát, szűnni nem akaró játékkedve miatt. 

Bízunk benne, hogy szeptemberben újra találkozunk. Kívánjuk, hogy lelkesedésük addig is kitartson, hogy bátor kis óvodásokká váljanak! 

Sz.Sz.

                                                                                                                                     Hej, óvoda,óvoda,

de fényes az ablaka,

de tágas az ajtaja,

de szép tiszta

minden terme,

zsibong a sok

gyerek benne;

olyan, mint egy kacsalábon

forgó, ékes palota.

 

 / Kormos István: Vackor az óvodába érkezik /

 

 

 

 

 

 

Ön itt van: Home Oktatásügy Ovisarok Játékos délután – nyitott nap a Rét utcai óvodában