BatorkesziaLap

A Rét utcai óvoda I. Tavasznyitó bálja

 

2013. április 13.

A Rét utcai óvoda I. Tavasznyitó bálja

KÉPES BESZÁMOLÓ!

Szép estét kívánok mindenkinek!

Nagy szeretettel köszöntöm Önöket a Bátorkeszi Rét utcai óvoda I. Tavasznyitó bálján.

Mély tisztelettel köszöntöm körünkben a pedagógus kollégákat, az alkalmazottainkat és természetesen óvodánk gyermekeinek kedves Szüleit és azok vendégeit.

„Fogjunk össze és táncoljuk át az éjszakát”… így szólt a felhívás a báli meghívón. Nagyon örülök, hogy ez az üzenet ilyen sok embert megszólított és a mai jelenlétével segítheti egy kitűzött célunk elérését. Nem szándékunk eltitkolni senki elől, hogy a bálból befolyt összegből szeretnénk gyermekeinknek szebbé varázsolni óvodánk játszóudvarát. Hiszen

„A gyermekeinkért együtt, közösen, könnyebb”… hangzik óvodánk programjának egyik alapmondata. Hisszük, hogy minden olyan rendezvénynek, ahol szülő, pedagógus, a falu lakosa együttműködve jelen van, közösségformáló ereje van. A mi óvodánknak, mindig is

az elsődleges célja volt, az óvoda- család kapcsolatának mélyítése, az összetartás erősítése. Ennek bizonyítékául szolgál a mai est is, amely az összefogásból jött létre. Itt szeretném megragadni az alkalmat és megköszönni azon szülők önzetlen munkáját, segítségét, akik nemcsak, hogy megálmodták, de mindent megtettek azért, hogy ez a mai tavasznyitó bál létrejöjjön, s hogy ma este, itt mi mindannyian együtt szórakozzunk. Igyekezetük példaértékű lehet mindannyiunk számára!

Kedves vendégeink figyelmét felhívom a termet díszítő virágokra és a különböző díszekre,

az asztalon található gyertyatartókra. Mind-mind óvodánk szüleinek és pedagógusainak saját keze munkája, amelyeket egy alkotó délutánon közösen készítettünk el. A gyertyatartó pedig,  a „hulladék anyagok újrahasznosítása” jegyében készült műanyag üvegekből. Minden alkotónak ezúton is megköszönöm az ügyességét.

Nem szeretném tovább húzni az időt, de április lévén megemlíteném, hogy e hónapot a népi kalendárium Szent- György havának nevezi és bolondosnak, szeszélyesnek tartja, és amely szerint a holnap, április 14. Tibor napja, jó esetben „igazi” tavaszt hoz…

E gondolatok jegyében kívánok mindenkinek bolondos, vidám éjszakát és sok szerencsét

a tomboladíjak húzásánál.

Holop Szilvia

(Elhangzott a Rét utcai óvoda I.Tavasznyitó bálján, 2013.04.13-án)

 

 

Ön itt van: Home Oktatásügy Ovisarok A Rét utcai óvoda I. Tavasznyitó bálja