BatorkesziaLap

Főlap Sport Labdarúgás Szoros győzelem a madariak ellen

Szoros győzelem a madariak ellen

Megszereztük sorozatbeli harmadik győzelmünket is, 1-0 arányban győztük le a szomszédos madariakat. Megérdemeltnek mondható az, hogy nyertünk, hiszen több helyzetet dolgoztunk ki, mint vendégeink, de margóra meg kell jegyezni, hogy a második félidőben többet birtokolták a labdát nálunk és mezőnyfölénybe kerültek. Felállításunk a következő volt: Blahovics-Sipos,Sátek,Dela Cruz,Szigeti-Dobai(Kaszab),Cséplő T,Barton(Tóth),Németh-Száraz(Paulik),Cséplő Z.

Az első félidőben egyértelműen mi birtokoltuk többet a labdát, és helyzeteket is nekünk sikerült kialakítani. Első helyzetünk Sátek nevéhez fűződik, Száraz készítette le a labdát lövésre, de edzőnk 16-osról leadott erős lövése sajnos a kapu közepére ment. Második említésre méltó lehetőségünkből megszereztük a vezetést, Sátek húzta meg a labdát a bal szélen,betört a 16-osba, begurított labdáját az üresen álló Cséplő Zoltán gurította a félig üres kapuba. Nem sokkal később hasonló szituációból növelhettük volna előnyünket, ekkor Cséplő Z. iramodott meg a bal szélen, középre tett labdáját Dobai nem tudta gólra váltani, pedig csak egy védő állt a kapuban, a kapus már a földön volt. A második játékrészben kissé visszaestünk mezőnyben, de helyzeteink így is nekünk adódtak. Először Dobai találta el rosszul a labdát, ami Cséplő Zoltánhoz került, de sajnos nem sikerült a védők lábai között a kapuba juttatnia a labdát. Jó lehetősége volt Sáteknak is a gólszerzésre, egy szép jobb oldali beadás után fejelhetett tisztán, de sajnos mellé bólintotta a labdát. A hajrában Cséplő Tibor biztosíthatta volna be győzelmünket, egy hatalmas szóló után a kapust is kicselezte, de kisodródott,éles szögből nem talált be az üres kapuba. A madariaknak komoly gólhelyzete egész meccsen nem adódott, kapusunknak egyszer sem kellett elvetődnie, lövéseik vagy célt tévesztettek, vagy pedig a kapu közepébe mentek. Labdabirtoklásban lehet, hogy jobbak voltak a második félidőben, de szerencsére a focit gólra játszák, így itthon maradt mindhárom pont. Most három idegenbeli meccs következik. Jövő héten a kiesés ellen menekülő patiakhoz látogatunk, nem számítunk könnyű meccsre, de illő lenne visszavágni az őszi kínos vereségért. Reméljük sikerül!